Statek Jakubov

Nádherné prostředí a domácí gastronomie
~ nejen ~ pro váš slavnostní den

Statek Jakubov


Ideální místo pro svatební hostiny s uzavřeným prostorným dvorem, vyhlášená kvalitní kuchyně a ochotný usměvavý personál.

O nás

Statek Jakubov se nachází v klidné oblasti Doupovských hor. Jedná se o rozlehlou kamennou usedlost z 16. století v obci Jakubov blízko Karlových Varů. Objekt je rekonstruován s citem bez větších zásahů, aby byla zachována ta správná atmosféra. Areál hostince je uzavřený a hosté zde mají absolutní soukromí.

Hlavní obytná budova se skládá ze dvou základních částí. První je restaurace s barem s kapacitou do 50 míst a druhou částí je klenbový sál s kapacitou kolem 70 míst. U obou částí  jsou přilehlá sociální zařízení.

Další využívanou budovou je prostorná stodola. Součástí stodoly je bar s výčepem, prostor k sezení, k tanci a pódium pro kapelu nebo DJ. Stodola má kapacitu do 120 míst.

Nádvoří statku je zatravněné v kombinaci s kamennou dlažbou podél budov. Kapacita k sezení na nádvoří je zhruba 80 míst. Dvůr se také využívá ke svatebním obřadům.

Statek disponuje přilehlým parkovištěm pro 15 aut a dalším prostorem v blízkosti  k parkování přibližně 20 aut a problém není ani parkování autobusu.

Bistro Jakubov


V sezóně od dubna do konce září pro vás provozujeme rodinné bistro s domácími produkty.
V roce 2022 sezóna zahájena od 29. 4. 2022.

Domácí produkty

V roce 2021 jsme pro vás otevřeli bistro s našimi produkty. Naše bistro je ideálním záchytným bodem při vašich výletech či toulkách po nádherném okolí Doupovských hor. S našimi chuťovkami načerpáte sílu před a nebo po výletu, dobijete energii dobrou kávou a „šťávu“ máme i pro vaše elektrokolo. 

Menu u nás tvoříme aktuálně, jídelní lístek proto není stejný každý den, ale vždy se můžete těšit na něco dobrého.

Můžeme Vás pozvat k příjemnému posezení u statku, kde pro Vás připravujeme většinu pokrmů z vlastní produkce a z vlastní zahrádky. 

Otevírací doba a ukázka menu

Kuchyně


Naše restaurace se od roku 2010 několikrát pravidelně účastnila Food festivalu v Karlových Varech, kde jsme díky hlasujícím návštěvníkům obsazovali stupně vítězů.

Poctivost

Připravujeme pro Vás poctivé pokrmy, které díky postupně nabytým zkušenostem, technologiím a radosti z toho, že Vám chutná, pilujeme k dokonalosti. Tak jak se mění životní postoje a názory, měníme  také tvář našich pokrmů. Snažíme se vracet k tradicím a zvyklostem našich předků a k tomu přidáváme kousek naší invence. Když jsme před zhruba 12-ti lety s pohostinstvím začínali, neměli jsme žádné zkušenosti, jen chuť, nasazení a odvahu (z profesního pohledu spíš drzost). A tak jsme se od kuřecího plátku zapečeného se sýrem propracovali k složitějším a kvalitnějším kulinářským úpravám.

Na zkvalitňování našich dovedností v kuchyni má nemalý podíl firma InterGast, která nám dodává technologie, bez kterým bychom si práci v kuchyni už ani nedokázali představit.

Dobroty ze Statku

Příznačné je rčení, že nejnebezpečnější zbraní, kterou proti sobě může člověk použít, je příbor. Důraz na vztah pokrmů a zdraví je pro nás prioritou. Nejen proto jsme si před čtyřmi lety obstarali žitný kvásek, který s hrdostí už můžeme nazvat Jakubovským, protože se stal členem naší kuchyně i domácnosti.

Z něj pro Vás připravujeme chleby i jiné druhy pečiva.

Bylinky a některou zeleninu si pěstujeme na vlastní zahrádce, používáme náš med, šťastná vejce a co nejsme schopni vyprodukovat sami, se snažíme pořídit od regionálních producentů.

Ukázka našich produktů je na stránce Dobroty na Statku a aktuální nabídku najdete v našem obchůdku zde: https://hostinecnastatku.sebou.cz

Naše restaurace se od roku 2010 několikrát pravidelně účastnila Food festivalu v Karlových Varech, kde jsme díky hlasujícím návštěvníkům obsazovali stupně vítězů. Vzhledem k časové tísni související s rozšiřující se svatební sezónou nemáme bohužel na účast prostor.

Svatební hostiny


Váš svatební den si u nás užijete od začátku do konce.

Gastronomie

  • Na nádvoří můžete uspořádat svatební obřad, který se při nepřízni počasí může konat v otevřené stodole
  • Připravíme vám pohoštění před obřadem, přípitek na dvoře, svatební tradice
  • Přichystáme vám slavnostní tabuli v prostorech, které si vyberete (sál, stodola, restaurace). Tabuli vám připravíme kompletně se vším všudy nebo se na její přípravě můžete podílet s námi vlastním zdobením a dekoracemi
  • Slavnostní menu si vyberete a složíte podle vaší chutě a při sestavování vám budeme nápomocni
  • Zajistíme vám servis k podávání svatebního dortu a dezertů

Připravíme vám následný raut z bohaté nabídky, která může být tradiční, ale také doplněná o zajímavé, méně známé a hlavně chutné pokrmy

Upečeme Vám poctivé svatební koláčky nebo i jiné drobné dezerty

Obsluhující personál se po celou dobu hostiny bude starat o vaši spokojenost

Můžeme vám zajistit kompletní aparaturu k hudební produkci, také vám můžeme doporučit hudební skupinu nebo DJ, se kterými jsme byli spokojeni

Můžeme vám doporučit další doprovodné programy

Zajistíme vám rozvoz hostů (až 7místné vozidlo) i formou tzv. želv – s odvozem vlastního vozidla

Ubytování

V areálu je možnost pronájmu svatebního apartmánu typu duplex, kde mohou probíhat přípravy nevěsty.

Zajistíme ubytování pro všechny hosty a nabízíme 10 nově zrekonstruovaných útulných pokojů. 

Najdete nás i na Booking.com 🙂

Catering & Gastronomické akce


Vaše hostina na klíč

Catering

Pro firemní akce, ale i rodinné oslavy zajistíme catering v prostorech mimo náš objekt.

Dle vašeho výběru připravíme pokrmy, které přivezeme na vámi určené místo a postaráme se o kvalitní servis ve vašem prostředí.

Můžete využít jen přípravu rautu bez následného servisu.

Gastronomické akce

Každý rok připravujeme tradiční gastronomické akce:

Velikonoční menu – V období Velikonoc připravujeme speciální velikonoční pokrmy. Můžete se rozhodnout pro jednotlivé pokrmy nebo využít nabídku degustačního menu.

Svatomartinské posvícení probíhá o vybraném víkendu v blízkosti svátku Svatého Martina (11. listopad). Samozřejmostí jsou pečené husy a další chutná jídla.

Detailně o nich informujeme zde.

Kontakt


Jsme blízko…

Lenka Pelikánová
Statek Jakubov
Jakubov 40
363 01  Vojkovice

pelikan.lenka@gmail.com
tel.: +420 608 252 595

Volné termíny svateb najdete zde.

Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Prečtěte si naše opatření: GDPR

Čerstvě ze Statku


Co se u nás zrovna děje poví střípky z instagramu…

Střípky z dění na Statku s vámi sdílíme na Instagramu a na Facebooku. Tak se s námi prostřednictvím těchto kanálů spojte, ať vám nic neunikne 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.